BEZPŁATNA WYCENA

DORADZAMY W DOBORZE URZĄDZEŃ

Jeżeli zastanawiasz się na zamontowaniem klimatyzatora i chciałbyś dowiedzieć się więcej o urządzeniach i możliwościach montażu to umów się na bezpłatną wycenę.

ZADZWOŃ: 606 870 233

Wycena montaży klimatyzatora jest bezpłatna

PROFESJONALNY MONTAŻ

W DOMU LUB BIURZE JUŻ OD 1000zł

Od prawidłowego montażu klimatyzatora zależy bezproblemowy okres użytkowania urządzenia. Elementy montażowe przez nas używane są najwyższej jakości, co potwierdza gwarancja.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Montaż klimatyzatora należy zlecić profesjonalnej firmie

PODŁĄCZ KLIMATYZATOR
DO SIECI WI-FI

WŁĄCZ KLIMATYZATOR JESZCZE W TRASIE

Schłodź lub nagrzej pomieszczenie. Urządzeniami podłączonymi do sieci domowej można zarządzać z każdego zakątka świata. Zamów klimatyzator z modułem Wi-Fi a nasi instalatorzy pomogą Ci go skonfigurować.

Włącz klimatyzator i obniż temperaturę w pomieszczeniu za pomocą smartfona

MONTAŻ KLIMATYZACJI

ZAKRES PRAC

Montaż wykonujemy w terminie ustalonym bezpośrednio z klientem. Średni czas montażu jednego klimatyzatora ściennego wynosi ok. 4 godziny. Ze względu na indywidualny charakter każdego montażu oraz miejsce czas realizacji planowany jest indywidualnie. Montaż obejmuje między innymi takie czynności jak:

  • montaż jednostki wewnętrznej
  • montaż jednostki zewnętrznej
  • przewiert przez ścianę budynku
  • wykonanie instalacji chłodniczej
  • połączenie sterujące pomiędzy jednostkami
  • połączenie elektryczne
  • wykonanie próżni i podciśnieniowej próby szczelności instalacji
  • wykonanie grawitacyjnego odprowadzenia kondensatu z jednostki wewnętrznej lub montaż pompki skroplin
  • uruchomienie urządzenia i przeszkolenie operatora

Każdy montaż wyceniany jest indywidualnie ze względu na charakter miejsca montażu, zakresu prac oraz wybranych urządzeń klimatyzacyjnych. Montaż klimatyzacji wykonujemy na terenie całej wielkopolski.

GWARANCJA

Urządzenie oraz wykonane przez nas prace objęte są przynajmniej 2-letnim okresem gwarancji. Warunkiem utrzymania gwarancji jest dokonanie w ciągu roku 2 przeglądów serwisowych. Przeglądy gwarantują bezawaryjną pracę urządzeń oraz utrzymanie odpowiedniej higieny klimatyzatora.

BEZPŁATNA WYCENA

Myślisz o montażu klimatyzacji? Zadzwoń do nas. Umówimy się na bezpłatną wycenę oraz dobierzemy urządzenia odpowiednie do Twojego zapotrzebowania.

JAK DOBRAĆ KLIMATYZATOR

Ogólnie przyjmując, można założyć, że tyle ile metrów ma pomieszczenie lub pomieszczenia, które chcemy schłodzić, taką moc powinno mieć urządzenie. Jest to najprostszy przelicznik i należy dodatkowo uwzględnić wiele dodatkowych źródeł ciepła oraz innych czynników, które mogą wpłynąć na dobór urządzenia.

TYP URZĄDZENIA

Klimatyzator typu Split składa się z dwóch urządzeń-jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, które muszą być ze sobą połączone rurami gazowymi oraz przewodem. W przypadku konieczności obsłużenia większej ilości pomieszczeń można również użyć urządzenia typu Multisplit lub Synchro, składającego się z jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku wewnętrznych. Są również do wyboru typy jednostek wewnętrznych: ścienne, kasetonowe, podstropowe, kanałowe lub przypodłogowe.

BIURO

Przy doborze urządzeń do biura należy wziąć pod uwagę dodatkowe źródła ciepła, jakimi są nie tylko komputery i urządzenia biurowe, ale również pracujący ludzie. Duże przeszklenia również wymagają zwiększenia mocy dobieranego urządzenia.

SERWEROWNIA

Szczególnej uwagi wymagają serwerownie oraz pomieszczenia, w których przerwa w działaniu klimatyzacji może doprowadzić do strat. Zazwyczaj doradzamy montaż dwóch urządzeń i ich pracę naprzemienną z użyciem specjalnego sterownika. Dodatkowo pomieszczenia te wymagają chłodzenia mimo panujących na zewnątrz skrajnie niskich temperatur więc urządzenia muszą cechować się szczególnymi parametrami.

Wybór odpowiedniego klimatyzatora do domu oraz firmy